FazIR

Lengva, patogu ir nekenkia akims

Termokamera FazIR

FazIR yra pirmoji termovizinė kamera, gaminama ir programuojama Lietuvoje. Kameroje yra 5,1 colio monitorius, ji prijungiama ir prie didesnio ekrano, pavyzdžiui, kompiuterio su TV įvestimi.

Vienas pagrindinių šios termokameros išskirtinumų yra regą tausojantis ekranas – jo spinduliai neakina. Kaip sakė vienas žinomas oftalmologas: Medžiotojas, kuriam akių reikės ateityje, turi gerai pagalvoti, kokio tipo termovizorių rinktis.“

Termokameroje FazIR yra jutiklis ASTIR-2/384. Jos skiriamoji geba – 384 × 288 pikseliai. 2×18650 ličio jonų vidinė baterija užtikrina nuolatinį veikimą net iki penkių valandų. Prie įrenginio galima prijungti ir bet kurio gamintojo ir tūrio išorinį akumuliatorių. Kameros temperatūros diapazonas yra nuo –20 iki 60 laipsnių. Infraraudonųjų spindulių jautrumas (NETD*) – iki 55 mK. Standartinis laikiklis leidžia naudoti įrenginį su bet kuriuo kameros stovu.

Termokamera su pistoletine rankena sveria 700 gramų ir ją lengva ilgą laiką laikyti viena ranka. FazIR įjungiama vienu mygtuku ir yra parengiama darbui per tris sekundes. Laikant viena ranka, nykščiu galima įjungti nustatymų meniu, reguliuoti šviesumą, ryškumą, keisti vaizdo spalvų paletę, poliariškumą ir didinimą. Termokameroje FazIR yra trys skaitmeninio didinimo režimai: 1, 2 arba 4 kartų. Vaizdas yra aiškus, ryškus ir visiškai stabilus, nesvarbu, kokiu greičiu juda automobilis ar kamerą judina žmogus. Šis termovizorius mato kilometro atstumu atvirame lauke ir apie 30 metrų miške.

Gamintojai savo produktą pristato pirmiausia kaip medžioklinį įrenginį, bet termokameros FazIR siūlomos policijai ir kitoms saugumo struktūroms, ūkininkams, mokslininkams ir kitiems specialistams.